Samsung plánuje veľkú revolúciu. Budúci rok predstaví prvý smartfón, ktorý sa bude dať skladať ako papier.

hqdefault

Netradičné mobilné zariadenie s 5 aj 7-palcovým displejom by malo uzrieť svetlo sveta už v roku 2017

To, že juhokórejský gigant chystá niečo, s čím opäť dokáže, že patrí medzi najlepších inovátorov v mobilnom priemysle, sme už počuli niekoľko mesiacov dozadu. Odvtedy však bolo okolo skladacích displejov a im prispôsobených konštrukcií už viac-menej ticho. Kórejské médiá to ale v týchto dňoch konečne napravili, pretože prišli s celkom dôveryhodnou informáciou, podľa ktorej sú unikátne smartfóny a tablety takmer za dverami. Po odštartovaní výroby zobrazovacích panelov má prísť rad aj na montáž komplexných mobilných zariadení, ktoré by mohli prísť na pulty obchodov už v priebehu budúceho roka. Samsung chce totiž preraziť skôr, ako sa o to pokúsi konkurencia vrátane LG. A preto začína náročný vývoj prinášať prvú poriadnu úrodu.

phonetab_1

Ako sme sa podľa bližšie nešpecifikovaných zdrojov dozvedeli, inžinieri a odborníci výrobcu vyhotovili koncept 7-palcového tabletu s takmer dokončeným vizuálnym vzhľadom. Ak ten zlomíme v strede displeja, behom pár sekúnd sa fyzicky aj softvérovo pretransformuje do zhruba 5-palcového smartfónu. Produkciu špeciálnych OLED panelov, ktoré niečo také umožnia, má Samsung spustiť niekedy v druhej polovici roka 2016, píše web ETnews. Najčerstvejší prototyp údajne potrebuje doladiť ešte niekoľko posledných detailov a až potom bude pripravený na trh. Jeho konštrukčné kapacity poskytnú používateľovi dve zariadenia v jednom. Pokiaľ je momentálne na cestách a nemá dostatok miesta, vhod mu potom padnú kompaktnejšie rozmery. Na káve si pre zmenu môže rozložiť a aktivovať tablet, prostredníctvom čoho nadobudne o dva palce väčšiu uhlopriečku pre pohodlnejšie čítanie knihy alebo webového obsahu.

Moderná éra smartfónov:

Skladacie zariadenia odštartujú nový, praktickejší spôsob prevedenia inteligentných telefónov, podobne, ako to dokázal model Galaxy S6 edge s mierne zaobleným Super AMOLED displejom alebo prvý Galaxy Note s inteligentným perom S Pen, z čoho časom vzišli obrovské phablety v dnešnej podobe. A aj keď neexistuje príliš veľká pravdepodobnosť, že by takéto flexibilné možnosti premiérovo ponúkla už nadchádzajúca generácia Galaxy S8, minimálne jedného unikátneho smartfónu z modelového radu Galaxy sa v roku 2017 zrejme predsa len dočkáme. Pôjde však o úplne novú kategóriu, nakoľko si nič také v súčasnosti zatiaľ nezaobstaráme. Ak sú ale plány spoločnosti Samsung aspoň sčasti pravdivé, čoskoro by sme sa mohli o skladacej novinke dozvedieť aj niečo konkrétnejšie. Zatiaľ nám pre vytvorenie predstavy musia stačiť dostupné obrázky či videá s konceptmi.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>