iphone-dual-cameraO nadchádzajúcej generácii iOS smartfónu vyplávali na povrch ďalšie zaujímavé informácie. Unikátnu foto výbavu vraj dostane iba veľký iPhone.

Prominentný analytik, ktorý sa zaoberá spoločnosťou Apple a jej portfóliom, tvrdi, že iPhone 7 Plus bude jediným tohtoročným modelom s dvojitým fotoaparátom na zadnej strane konštrukcie. Novú hardvérovú kombináciu bude mať zrejme na starosti izraelská spoločnosť LinX Technology realizujúca vývoj špeciálnych modulov pre smartfóny. A to nie len s dvojitým, ale aj trojitým či dokonca štvoritým foto senzorom. Spoločnosť prešla pod krídla apple ešte v roku 2015 a zatiaľ, čo o skutočnej cene obchodu nikto z verejnosti nič nevie, odhady odborníkov hovoria o zhruba 20 miliónovej sume v dolároch. Analytik Ming-Chi Kuo zároveň prezradil aj to, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus dostanú mierne vylepšené dizajnové prevedenie súčasnej generácie. A najväčším hardvérovým vylepšením bude spomínaný fotoaparát s kvalitami na úrovni niektorých dostupnejších zrkadloviek.

linx_cameras

Okolo dvojitého fotoaparátu v nadchádzajúcom iPhone sa doteraz objavilo hneď niekoľko zaujímavých únikov a niekde bola dokonca zachytená aj zadná časť  koštrukcie s dobre viditeľnou zmenou. Zábery sú však, ako zvyčajne, rozmazané a niektoré z nich sú bez akýchkoľvek pochýb aj schválne podstrčeným podvrhom. Špekulácií o tejto zmene je ale jednoducho tak veľa, že si získala skutočne veľkú dôveryhodnosť, hoci do predstavenia zostáva ešte zopár mesiacov. Podľa webu MacRumors môžeme celkom vážne počítať aj s tým, že fotoaparát už nemusí v 5.5-palcovej verzii vôbec vytŕčať, pretože nové moduly disponujú kompaktnejšími rozmermi.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>